Service d'accompagnement Périnatal "Pré-en-bulles" (ASBL Enfances)
Bulles d'air : accompagner les jeunes parents vers l'autonomie en Wallonie Picarde
Bekijk de introductievideoOver dit project
Pré-en-bulles biedt een warme plek, volledig gericht op de begeleiding van jonge ouders in een kwetsbare situatie en hun bijzondere noden. In een huiselijke sfeer wisselen ze ervaringen uit en groeien ze samen, ondersteund door professionals met expertise in de perinatale periode. Het is veel meer dan enkel begeleiding. Het is een gemeenschap die opnieuw vertrouwen geeft, een netwerk opbouwt en het mogelijk maakt banden te smeden.
Projectdoelstellingen
- In eerste instantie is het doel om activiteiten te organiseren in Doornik en een pilootgroep van jonge ouders op te starten in Moeskroen, om samen met hen de eerste activiteiten in co-creatie vorm te geven. Tegelijk wordt het aanbod opengesteld naar gezinnen van buitenaf en blijft het contact met de jonge ouders behouden.
- Op langere termijn is het doel om het aanbod duurzaam te verankeren binnen de vzw en een luik lokale sensibilisering te integreren (bv. via een campagne of via samenwerking met scholen/artsen).
- Het uiteindelijke doel is een continue begeleiding van jonge ouders uit te bouwen en hun een ruimer netwerk te bieden, meer zelfvertrouwen te geven en een ervaring van actieve participatie mogelijk te maken.
Door jongeren, voor jongeren
De jonge ouders staan centraal in het project en worden uitgenodigd om zelf hun verwachtingen, hun bezorgdheden en de ondersteuning die ze nodig hebben te uiten. Het team stelt vervolgens verschillende interventiepistes en oplossingen voor. Deze worden met de jonge ouders besproken om samen te bepalen wat het meest relevant lijkt, rekening houdend met het eigen tempo, prioriteiten en persoonlijke middelen. Die samenwerking bevordert de cocreatie van het begeleidingsproject, waarbij de ouders niet zomaar begunstigden zijn, maar een echte actor in de beslissingen die hen aanbelangen.
Locatie
Henegouwen
Toegekende steun
€ 24 000
Contactpersoon
Magali Broquet, coördinator (preenbulle.bm@gmail.com ou +32 472 96 56 21)
Website: https://www.pre-en-bulle.be/
Ontdek de projecten
Découvrez Tchaï - Temps d'accroche pour adolescents en exil - Tchaï, un point de départ pour de jeunes parents analphabètes, vulnérables et sans repèresTchaï - Temps d'accroche pour adolescents en exil
Tchaï, un point de départ pour de jeunes parents analphabètes, vulnérables et sans repères
- Brussel
- Projectoproep 2025
Découvrez Open Kijk Vijfwegen - Ademruimte in de tuin: groene buitenliving voor jonge gezinnen in Fedasil PoelkapelleOpen Kijk Vijfwegen
Ademruimte in de tuin: groene buitenliving voor jonge gezinnen in Fedasil Poelkapelle
- Poelkapelle
- Projectoproep 2025
- Vlaams-Brabant en Brussel
- Projectoproep 2025